Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J38a79n 26V83ě61r55n51ý

16. 4. 2021 15:30

"Nevzpomínám si, že bych se jako cyklista na silnici někdy cítil přímo ohrožen"

A tím je pro mě tohle celé zdiskreditováno, nevzpomínám si kdy mě na silnici někdo objel se slušným odstupem, dost možná nikdy. Naopak, řidičům nevadí že už prakticky jedu ve škarpě, cyklista se přece vleze všude.

0 4
možnosti

Pane Zálome,

nepochybně většina řidičů se snaží dodržet bezpečný a dostatečný prostor při předjíždění cyklistů.

Jistý problém existuje u těch co vůbec netuší co je ten bezpečný a dostatečný prostor a z "blbosti" se kolem vás proženou nepříjemně a hlavně nebezpečně blízko.

Bohužel existuje jistá skupina řidičů, kteří se baví či si vybíjejí svou agresivitu vysloveným líznutím řídítek cyklisty. Vy jste měl štěstí, že jste takovou situci nezažil, já bohužel ano. Došlo tomu v Praze na čtyřproudové Sokolské a dotyčný agresivní řidič mne líznul v pravém pruhu v době kdy byly zcela volné další 3 pruhy. Zažil jsem přímo infarktový šok protože jsem tak blízký průjezd na té v té době zcela volné čtyřproudovce nečekal,

Takže považuji za velký přínos, že si tu nutnost většího odstupu uvědomí i ti co to doposud nedělali jen z nevědomosti. Bohatě postačí když ten odstup zvětší aspon na metr.

Bohužel ty agresivní lízače žádný zákon neodradí, ale moná jich trochu ubude

0 0
možnosti

...doufám,že cyklisti budou rovněž dodržovat zákon na silnici...;-O;-O!!!!

2 0
možnosti

Kdo jezdil jako čuně, bude tak jezdit dál.

Kdo jezdil jako slušný člověk, bude tak jezdit dál.

Stejně jako cyklisti, kteří s oblibou zabírají cyklostezku, protože potřebují jet vedle sebe, aby mohli pokecat. Jako koloběžkář mám raději rodiny s dětmi, dokonce i se psy. Nikdo z nich nepřekáží tolik jako cyklisti. Alespoň taková je moje zkušenost.

A co se týče aut, jezdím jen po prázdných okreskách. Abych kličkoval centrem Prahy mezi auty, to bych musel být blázen.

3 0
možnosti

J66i83ř44í 49M45a35c66h

15. 4. 2021 21:44

Tohle musela vymyslet úplná guma.

7 0
možnosti
Foto

A budou těch 150 cm dodržovat i cyklisti? Když jedou dva či tři vedle sebe?

7 1
možnosti

150cm bude platit jen pro jednoho. Ty ostatní vedle můžeme sundat;-)

2 0
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
7 0
možnosti

Obhajovat stříkání vody z ostřikovačů na cyklistu může opravdu jen naprostý ...... lidově jinak obtížný bodavý hmyz.

Že se cyklistovi nic nestane?

Že se nemůže leknout, že se leknutím bude věnovat tomu neřádovi za volantem a díky tomu zahučí třeba do kanálu či do výmolů? Že ta voda z ostřikovače je příjemná do očí, nebo na brýle cyklisty?

:-/

5 0
možnosti
Foto

Nemám potřebu se k odstupu od cyklistů vyjadřovat, protože můj názor tady už určitě mnohokrát zazněl, ale omlouvám se Vám jakožto chodec chudákovi cyklistovi, který musí neustále dávat pozor, aby mě nezajel.

Pro mě sice cyklostezka není pouze jiný typ chodníku, ale po většinu svého života v kopcovitém Liberci jsem prakticky žádné cyklostezky nepotkala. A když už, tak sem tam pár metrů vedle chodníku.

Takže jsem ostražitá, jakmile mám vkročit do silnice, ale na chodníku a na cestách v Jizerkách mám bohužel vžitý určitý pocit bezpečí (tedy co se týká rychle se pohybujících osob).

Snažím se pořád hlídat rodině záda a stojí mě to dost úsilí, ale rozhodně dochází i k mnoha okamžikům, kdy prostě ostražitá nejsem. A rodiče dítě také nedokáží uhlídat po celou dobu, i když ho vedou za ruku. O důchodcích žijících někde na samotě nebo o lidech s poruchami pozornosti ani nemluvě.

Jako cyklista i na cyklostezce prostě vždycky musíte počítat, že chodec (bruslař, pes, ...) může zničehožnic změnit směr chůze, i kdyby ho třeba jen štípla vosa, a přizpůsobit tomu svou rychlost v okamžiku míjení.

Nehledě na to, že kolo není slyšet z dálky. V okamžiku, kdy zaslechnu typický svist, mám tendenci se leknout a mimovolně (neovlivnitelně) uskočit - leckdy zrovna kolu do cesty. Tak bacha na mě! A nedělám to schválně...

Představte si mou hrůzu, když jsme se loni byli projít po placatých Pardubicích, kde je to samá cyklostezka a na ní samý cyklista. Dost těžko bych si zvykala tam žít. Stresovala by mě neustálá nutnost po celou dobu procházky sledovat, jestli něco nejede, jestli jsem nepřekročila půlicí čáru a nedostala se do protisměru cyklostezky, a také obava, že na chvilku přestanu dávat pozor.

Ale žádné nepřátelství sama necítím, ani k jedné skupině. Nemělo by to být my a oni. (Ne, nejsem tak naivní a chápu nenaivní realitu - jen se mi s ní nechce souhlasit).

0 0
možnosti

Taky mne to nebaví:

- silnice a vedle cyklostezka, cyklista jede na silnici

- cyklista nebo dvojice jede středem, hrůza

- silnice vyšší třídy, dříve bylo zakázáno jezdit na 1.třídě, dnes ne. Dost blbost

Jde o obousměrnou ohleduplnost, cyklisti jsou dost voražení.

Jak by se to uplatňovalo na britských silničkách?

1 0
možnosti

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS