Zobrazit příspěvky: Doporučované Všechny podle vláken Všechny podle času

J66a38n 44R11á90ž 1579973384330

Při vzpomínce na nedávnou paniku s ozonovou dírou, která nás měl všechny během pár let zahubit, tak bych chtěl připomenout, že se vše dalo do pořádku, žádné hrozící ozonové díry už nejsou bylo tím, že se o tomto problému začalo racionálně diskutovat a přijala se účinná opatření.

Hysterie, která dnes panuje kolem CO2 přináší jenom neefektivní volání po opatřeních, která mají zejména Evropu ekonomicky zničit. Sice si na tom honí ego pár pomatenců a dost oligarchů si namaže kapsy nevídaným způsobem, ale k ozdravění planety toto bláznění nijak nepřispěje.

PS. Tvrzení, že naprostá většina vědců se shoduje s tím, co tvrdí ekoalarmisté, má pro řešení ekologických problémů planety stejnou relevanci, jako představa, že když zubní pastu Sensodyne doporučuje devět s deseti zubních lékařů, budeme mít všichni zdravé zuby.

+1/0
doporučit
7.9.2019 12:37
Foto

J64a27r32o10s12l37a60v 18H78a71l73u85z25a 2536784649458

Technická poznámka: Kdy nastane v budoucnu ten správný okamžik, ve kterém se za zlomek dnešních nákladů, vyřeší změny klimatu, ke kterým, dle Vás, vůbec nedochází? Není to trošku protimluva - na jedné straně říkat ono se nic neděje, ale v budoucnu se to vyřeší??? Ano v budoucnu se to asi vyřeší za zlomek nákladů jen tak mimochodem, až celému kapitalismu dojdou síly a demokraticky si snížíme počet obyvatel.

Chcete, aby se díky spotřebě fosilních paliv na nás rozvojové země dotáhly? Toto je jedna ze základních lží současných ekonomů, kteří jak jste říkal, jsou pragmatičtí egoisté - Všichni ti uprchlíci a lidé v rozvojových zemích jsou potřeba proto, aby se točily peníze! Všimněte si co stálo za růstem ekonomiky Německa - vybrané daně od občanů se rozdaly uprchlíkům a ti je z vesela utratili. K tomu všemu se zaměstnalo spousta lidí v sociálních službách, bezpečnosti, ... a to všechno proto, aby část peněz skončila v těch správných kapsách a rostlo DPH. Lidé nízkého věku (v překladu děti) v rozvojových zemích si svojí prací zvyšují životní úroveň díky štědrým zahraničním kupcům jejich výrobků a brzy nás doženou ;-(.

Současná ekonomická ekologie - tedy jak to vnímám já, je jen způsob protáčení peněz v ekonomické křeči. Všechny ty papírové nákupní tašky, elektromobily, obchvaty měst, sešlapávání PET sjednocené barvy (aby se po vyložení do moře jen tak mimochodem při cestě na recyklaci do méně rozvinutých zemí) rybám nepletly jsou součástí ekonomické ekologie. Lidé totiž musí pracovat, aby bylo z čeho ztrhávat. Vysoká životní úroveň není to, že máte barák za Prahou, k tomu auto, aby jste se těch 50 km za dvě hodiny do Prahy dostal a pracoval jen proto, že potřebujete zaplatit to auto a barák a nevšimnete si, že by jste bez toho všeho mohl pracovat denně jen třeba dvě hodiny. Svobodný člověče v okovech ekonomiky.

0/−1
doporučit
6.9.2019 22:00
Foto

P12a54v79e41l 81M95a92c73h29a51č73e72k 5201962843

S dovolení budu parafrázovat:

Pokud chtějí být klimaskeptici intelektuálně poctiví a otevření, neměli by se dopouštět manipulace s daty a zkreslování údajů, jak to např. na tomto fóru předvedl pan Kremlík (zájemce si jistě rád dohledá). Velmi to škodí jejich aktivitám a absorbovatelnosti.

0/−4
doporučit
6.9.2019 14:03

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz