Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J83o81s36e18f 90P54o38t65r 6690931487929

Pozor, pozor !!!!

Noví spasitelé světa!! Zapomeňte co znáte, objevte tribalismus a individualismus. Pak už svět bude to co slibovali před 80 lety jiní spasitelé světa.:

"Poručíme větru dešti, kdy má pršet, kdy má vát, proměníme celou zemi v květu rajských zahradu " - výsledek : zmar, zmar, zmar ..

Tvrdit že :"Pomocí rozumu jsme schopni dosahovat s jistotou poznání reality a činit z něj další závěry, včetně těch nejabstraktnějších, jako je např. morálka či systém hodnot. Svůj život máme pevně v rukou,......" je demagogie.

Všichni filozofové, ve všech dobách, ve všech světových okrscích se zabývali rozumem a jeho významem v lidském životě a drtivá většina z nich jasně řekla, že lidský rozum není schopen s jistotou poznat realitu. Až jste přišli vy !

Také mě konsternuje vaše hodnocení spisovatele Douglas MURRAY, jako málo podnětné a povrchní. Není to spíš proto, že jasně řekl, že za současnou krizi Evropy může odmítnutí křesťanství a nahrazení ho konzumem? To se vám do krámu nehodí, co?

Že nejste a nebudete spasitelé světa svědčí i nizoučká karma, nízký počet čtenářů a žádná diskuze.

Zkuste, pane Zálome mi odpovědět.

+1/−1
18.2.2019 21:23
Foto

L75u72b60o29š 15Z22á19l37o91m 9927767759738

pozor pozor. nevidím vůbec důvod, proč se vám zde snažit vysvětlovat objektivistickou filozofii. pokud máte vážný zájem, seznamte se nejprve se základy na našem webu www.aynrand.cz, tam najdete odpovědi na vaše otázky, vysvětlení pojmů jako je rozum, atd.

argumentace, že "všichni filozofové bla bla bla" je absolutně bezcenná.

navíc vy sám se diskvalifikujete z diskuze: pokud podle vás rozum není schopen poznat s jistotou realitu, jak si můžete být jistý tímto svým komentářem?

hodnocení spisovatele: nehodnotím jeho, ale hodnotím jeho vystoupení v rámci konference. koneckonců můžete celý záznam poslechnout.

kniha Podivná smrt Evropy je dobrá jako popis situace; s jeho zdůvodněním odklonem od křesťanství rezolutně nesouhlasím.

nizoučká karma a nízký počet čtenářů: ano, tohle jediné je ve vašem příspěvku asi věc, na kterou se dá reagovat. ano, jsem skutečně zvyklý na daleko vyšší karmu a daleko vyšší počet čtenářů - posuďte sám u mých dalších článků.

0/0
18.2.2019 22:32

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz