Nejsme v bezpečí

3. 11. 2020 11:22:02
Včerejšími událostmi ve Vídni se islámský teror přesunul z pohodlně vzdálené Francie přímo za náš plot. Za plot, který vlastně ani neexistuje. Jako připomenutí, že příště se střelba může ozvat třeba v ulicích Prahy.

Nejsme v bezpečí, ale není to ani tak důsledek jakýchsi schopností muslimských teroristů, jako spíše neschopnosti či přímo zlotřilosti našich vlastních politiků, kteří nejen že zapomínají na svoji hlavní úlohu, kterou by mělo být chránit životy a svobodu českých občanů, ale někdy tuto úlohu vědomě zrazují. Jako například kníže Schwarzenberg, který před pár dny odsoudil postoj zemí V4 ve věci přijímání migrantů. Tohoto svého odsudku se dopustil, jaká náhoda, v rakouském deníku Tiroler Tageszeitung.

Omyvatelnost našich politiků je to, co tuto zemi ohrožuje a znemožňuje se účinně bránit. Všimněme si dlouhodobého postoje vlády vůči nelegální migraci. Očekával bych kategorický postoj, který bude hájit naši suverenitu, naši svébytnou azylovou politiku. Ve skutečnosti se to však vládní politici snaží hrát na obě strany. Je zřejmé, že migrace jako taková bude dříve či později i našimi politiky velmi ochotně přijata jako standard - stačí jen označit ji za legální, což lze pohodlně učinit z moci Evropské unie.

Všimněme si postoje našich politiků vůči útokům ve Vídni. Vidíme plačky, projevy soustrasti a pochopení, zděšení (nutná emocionální výbava současného politika), a pokud odsudek, tak nanejvýš odsudek terorismu. Nikoliv islámu nebo alespoň islamismu. Terorismu. Způsobu boje. Nikoliv ideologie, která je hlavním motivem boje. Je to jako odsuzovat nacistické tankové klíny, ale nacismus nechat velkoryse nebo spíše ustrašeně bez odsudku.

Naše politiky zaměstnává daleko více tzv. boj s koronavirem, tedy ve skutečnosti spíše boj proti svobodným občanům tohoto státu. Proti těm, kteří vytvářejí hodnoty. Zničením ekonomiky v důsledku plošných opatření a téměř úplného lockdownu však dlouhodobě podkopávají i obranyschopnost této země, schopnost bezpečnostních složek, tedy armády a zejména tajných služeb účinně bránit Českou republiku. Protože zchudlá země si prostě nemůže dovolit kvalitní armádu a tajné služby. Až se ekonomické důsledky zničení české ekonomiky opravdu plně projeví, kde budou socialistické vlády (ať už ji povede Babiš nebo třeba Fiala či pirát Bartoš) škrtat jako první? V sociální oblasti? V oblasti tzv. humanitární pomoci africkým zemím? Nikoliv. V oblasti bezpečnosti. Protože tam nikdo nebude křičet dost hlasitě.

Koronavirová krize navíc prověřila i názory těch, kteří se ještě donedávna stavěli za hodnoty západní civilizace a představovali hlavní bojovníky proti islamismu. Lidé jako Petr Hampl nebo Martin Konvička jsou dnes hlasitými zastánci tvrdých plošných opatření proti koronaviru - bez ohledu na ekonomické následky. Neuvědomují si, nechtějí si uvědomit, že by tím byla dále podkopána schopnost této země budovat smysluplnou obranu proti tomu, před čím oni sami léta varovali. Jejich dřívější vcelku správný postoj vůči islamismu je jejich dnešním postojem vůči koronavirové krizi naprosto zdiskreditován. S trochou nadsázky, pana Konvičku už dnes jen zajímá, zda měl islámský terorista ve Vídni správně nasazenou roušku.

V tuto chvíli na naší politické scéně neexistuje prakticky žádná síla, která by byla ochotna bránit svobodu vůči islamismu. SPD toho není schopna - chybí jí potřebná intelektuální a myšlenková výbava, o svobodu jí nikdy nešlo. A ostatní strany jsou vůči tomuto nebezpečí až trestuhodně nevšímavé. Důsledky musejí přijít, dříve či později.

Autor: Luboš Zálom | úterý 3.11.2020 11:22 | karma článku: 32.67 | přečteno: 1124x

Další články blogera

Luboš Zálom

Chvála neposlušnosti

Austrálie zavedla tábory pro odpírače karantény. Kanadský Quebec zavádí pro neočkované občany speciální daň. Řecko jim zase uděluje pokutu 100 euro měsíčně. Itálie se chystá zakázat neočkovaným chodit do práce...

14.1.2022 v 18:43 | Karma článku: 40.83 | Přečteno: 2233 | Diskuse

Luboš Zálom

Vydržme!

17. listopad je nebo spíše měl by být svátkem těch, kteří se neohnuli a nepodvolili. A dokázali se v pravý čas postavit za svou věc a za svoji svobodu.

18.11.2021 v 15:20 | Karma článku: 35.00 | Přečteno: 1099 | Diskuse

Luboš Zálom

Volby skončily. Nezapomeňte.

Před necelým měsícem skončily volby, které byly mnohými líčeny jako přelomové. Jako cesta ke změně. Na jaké změny se tedy můžeme těšit?

2.11.2021 v 15:00 | Karma článku: 23.99 | Přečteno: 804 | Diskuse

Luboš Zálom

Morální architektura zelených koncentráků

Volební kampaň by dnes více než kdy jindy měla akcentovat téma svobody, práv jednotlivce, ekonomických principů a trhu. Místo toho jsme se dočkali obvyklého festivalu ideové vyprázdněnosti a plochých frází.

29.9.2021 v 13:08 | Karma článku: 33.31 | Přečteno: 1026 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Jiří Paroubek

Co dokážou odposlechy - němečtí generálové v negližé…

Tím ovšem nemyslím, že by pány německé generály někdo natrapíroval a odposlechl, když se náramně dobře baví s nějakou slečnou.

5.3.2024 v 14:06 | Karma článku: 8.61 | Přečteno: 121 | Diskuse

Jan Bartošek

Politika by neměla být o plytkých frázích a falešném populismu

A nebylo to tak vždycky! Ale kdy se to tak změnilo? Těžko říct...V některých zdrojích najdete teze, že k proměně politiky došlo koncem 19. století (případně přesněji: v 80. letech téhož st.

4.3.2024 v 11:28 | Karma článku: 9.20 | Přečteno: 287 | Diskuse

Daniela Kovářová

Český právní řád a unijní právo

Následující text je pohledem senátorky, která se setkává s právem Evropské unie a s novými legislativními návrhy v každodenním provozu. Bohužel. Implementace jsou totiž skoro nejdůležitější součástí agendy zákonodárců.

1.3.2024 v 16:35 | Karma článku: 23.87 | Přečteno: 343 | Diskuse

Jan Bartošek

V Praze se sešli premiéři V4 aneb Být tak zlatou muškou…

Výsledky i celkové veřejné vyznění pražského setkání premiérů V4 nejspíš nikoho moc nenadchlo. Sešla se poměrně nesourodá čtyřka (lidsky i politicky).

1.3.2024 v 11:11 | Karma článku: 11.51 | Přečteno: 284 | Diskuse

Tomáš Kubín

Předsedkyně Evropské komise na Green Deal a emise zvysoka kašle.

Ztělesněním přísloví „Káže vodu a pije víno“ je předsedkyně Evropské komise. Má plná ústa Green Dealu a snižování emisí, sama se ale rozhodně nenechá nijak omezovat.

29.2.2024 v 12:16 | Karma článku: 32.19 | Přečteno: 691 |
Počet článků 279 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2498

Jsem zastánce svobody jednotlivce a laissez-faire kapitalismu a hlásím se k odkazu myslitelů jako byl Ludwig von Mises, Murray Rothbard nebo Frederic Bastiat. Především jsem však stoupencem filozofie Objektivismu americké filozofky a spisovatelky Ayn Randové, podle mě nejvýznamnější obhájkyně svobody jednotlivce a kapitalismu. Od začátku 2014 člen Strany svobodných občanů, od 2019 místopředseda strany, dříve předseda středočeského krajského sdružení, lídr koalice Svobodných a Soukromníků pro volby do středočeského krajského zastupitelstva pro rok 2016 a středočeský lídr do parlamentních voleb 2017. V současné době zastupitel v Berouně za sdružení Lepší Beroun, které kandidovalo s podporou Svobodných a prosazuje jejich zásady komunální politiky. Dále mě lze charakterizovat jako příležitostného cyklistu, malíře, berounského patriota, příznivce jazzu a art-rocku a špatného hráče billiardu.

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Okouzlil mě v uniformě pilota a sbalil na Bali, říká Vondráčková o manželovi

Helena Vondráčková (76) zavzpomínala na první seznámení se svým manželem Martinem Michalem (64), kdy ji okouzlil v...

Nikdy jsem nebyla stydlivá, vzpomíná Heidi Janků na focení pro Luckyboy

Zpěvačka Heidi Janků (61) zavzpomínala na pobyt v Monaku, kam se přestěhovala kvůli práci svého manžela Iva Pavlíka. V...

Tělo se na ně neumí adaptovat. Studie odmítla vysoce zpracované potraviny

Není prostor na námitky. Pokud jste čekali na konečné postrčení, proč se opravdu vzdát vysoce zpracovaných potravin...

Brzobohatý řádil v šatech a paruce. Poprvé veřejně jako Tiffany Richbitch

Ondřej Gregor Brzobohatý (41) vystoupil poprvé veřejně v šatech jako drag queen Tiffany Richbitch. Byl hostem druhého...